Mesleki Yeterlilik

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ

Egebelge İnşaat Enerji Sanayi Ticaret Ltd. Şti ile Doğru Cam Boya İnşaat ve Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 14UY0195-3/00 PVC Doğrama Montajcısı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.

Doğru Cam Boya İnşaat ve Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 14UY0195-3/00 PVC Doğrama Montajcısı branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçi kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikâyet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Doğru Cam Boya İnşaat ve Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. 14UY0195-3/00 PVC Doğrama Montajcısı branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında, PVC ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Doğru Cam Boya İnşaat ve Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Egebelge ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Egebelge tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi'ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi